czwartek, 24 listopada 2011

Doman Nowakowski - 39 i pół. Jak poznałem Ankę

Nie wiem czy powinnam opisywać tę książkę, w końcu wyszła ona bardzo dawno, ale co mi tam szkodzi... Jako wielka fanka serialu '' 39 i pół '' zapragnęłam tej książki z całego serca. Przeczytałam ją dużo razy i wracam do niej nieraz. Jak można domyślić się po tytule Pan Nowakowski opisuje życie Anki i Darka zanim założyli rodzinę. Przy tej książce strasznie się uśmiałam. Darek, przedstawiony jest jako wyluzowany, anarchistyczny punk który ma wysrane na cały świat i nic go nie obchodzi. Ciągną się za nim same klęski życiowe, zero pozytywów. Wyrzucany z każdej szkoły po kolei, rodzice nie mają pojęcia co z nim zrobić, on sam też nie wie co ze sobą zrobić. Studia, również pasmo niepowodzeń, pierwsze, drugie, trzecie. I w końcu nadszedł czas na pracę i tak naprawdę dzięki niej Darek poznał Ankę. W trakcie swojej pracy znalazł gumową piłeczkę i postanowił nią rzucić... Micka Jaggera. Anka, ułożona córka pracownika banku i wybitnej pianistki. A wszystko zaczyna się w 1990r.  na koncercie Stonesów w Pradze. Wszystko genialne opisane, idealnie oddane emocje naszego punka. I ten jeden nieszczęśliwy wypadek który wywraca Warszawiance i Zielonogórzanoninowi życie do góry nogami, ci który oglądali serial wiedzą o czym oczywiście mówię. Wszystko po staremu, młody Jankowski nadal nie odnalazł celu w życiu. Pewnego dnia, zadzwonił telefon, chłopak usłyszał głos jego ponętnej kochanki z koncertu doszły do niego tylko te słowa '' Jestem w ciąży ''. Załamani rodzice, załamany on. No cóż, stało się. Szybkie zaręczyny, szybki ślub, wyprowadzka do Warszawy i coraz gorzej. Z seksownej Anki nie pozostało nic, zamieniła się w olbrzymiego wieloryba, który tylko drze mordę, czepia się o wszystko no i oczywiście płacze. Do tego jeszcze dochodzi ten cholernie upierdliwy teść, Warcisław. Jankowski nie może już w tym domu wytrzymać, znika, na dzień, a nawet na dwatygodnie - tłumacząc się ciężką pracą. Anka w zaawansowanej ciąży, lada chwila na świat ma przyjść ich jedyny syn Patryk, a Darek leci w kulki. Kobieta żałuje że wogóle uświadomiła go że jest w ciąży, do tego dochodzi jeszcze jej ojciec. Po prostu istny psychiatryk.
W końcu w rudowłosej coś pęka, zamyka się w sobie, nie rozmawia ze swoim mężem co jeszcze bardziej podsysa sytuację i prowadzi do przykrych wydarzeń.Warto podkreślić że, książka nie jest oparta na samych rozterkach w ich życiu prywatnym, Darek opowiada także o początkach Dirty Tracka i znajomości z Korbą i  Zdradą, oraz zauroczeniu w pewnej dziewczynie..
Książka jest naprawdę bardzo dobra, fajnie się ją czyta. Nie mam żadnych zarzutów, jeżeli chcecie poznać dokładnie całą ich historię i sprawdzić czy będzie ten Happy End w ich burzliwym życiu, serdecznie nakłaniam do czytania. Naprawdę warto.

9/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz